Доц. Методи Абаджиев

Стоматолог

Доц. Методи Абаджиев завършва Медицинска академия – гр. Пловдив, специалност „Стоматология” през 1993 г., след което започва работа в Спешен кабинет РСП гр. Варна. От 1994 г. до 1997 г. специализира протетична стоматология в РСП гр. Варна. Между 1996 г. и 2005 г. е хоноруван преподавател в Медицински колеж гр. Варна по специалността “Технология на Зъбните Протези”.

През 1997 г. защитава специалност “Протетична стоматология”, а през 2007 г. - дисертация на тема: „Възможности за лечение на пациенти с алергии към метали и сплави, с конструкции от лабораторни композити върху естествени зъби и имплантати”, като придобива образователна и научна степен „ Доктор”.

От февруари 2008 г. е асистент в Катедра по Протетична дентална медицина ФДМ, МУ-Варна. От септември 2008 г. е заместник ръководител на УНС „Център по зъбопротезна имплантология”, а през януари 2010 г. придобива научно звание „Доцент”.

Следдипломна квалификация и курсове:

- 1995 г. - "Комбинирано протезиране" в Мюнхен, Германия , при проф.Г.Мюлер

- 1998 г. - "Работа с лабораторен композит Таргис Вектрис на Ивоклар-Вивадент Биофункционална протетична система", Лихтенщайн

- 2001 г. - "Обработка на кореновия канал чрез непрекьсната ротация с никел-титанови инструменти" при проф. Джошуа Мошонов

- 2001 г. - "Водена тьканна регенерация" при проф. Марк Данан

2002 г. - "Гнатологични аспекти на протетичните конструкции" при д-р Г. Мьорих

- 2002 г. - "Микроендодонтия" при проф. Джошуа Мошонов

- 2002 г. -  "Пародонтална костна хирургия" при проф. Марк Данан

- 2003 г. - "ТБР имплантати" - 2 нива при проф. Мишел

- 2004 г. - "Мукогингивална хирургия" при проф. Марк Данан

- 2004 г. - "Интраосални винтови имплантати и протезиране" при акад. проф. Н. Попов д.м.н.

- 2005 г. - "Имплантология и пародонтология" при проф. Марк Данан

- 2005 г. - "Работа с ортодонтски мини имплантати" при д-р Артуро Фортини, Флоренция

- 2006 г. - "Анатомията в оралната имплантология" при д-р Щтефан Иде

- 2007 г. - "Цялостно имплантологично имедиатно въстановяване", д-р Д. Салви,Тревизо

- 2008 г. - "Направлявана костна регенерация" при д-р Франческо Ведове, Басано

- 2008 г. - "Синуслифт с латерален достъп", д-р Гуидo Ян Кистерс, Виттен

- 2008 г. - "Хидропневматичен синуслиф" при д-р Андреас Курек, Бордо

- 2009 г. - "Употребеа на BMP 2 при аугментационни процедури" при д-р С. Джованович

- 2009 г. - "Съвременни имплантологични концепции" при проф. Томас Бернхард ,Виена

- 2009 г. - "Съвременно планиране на имплантологичното лечение" при проф. В.Силверио

- 2009 г. - "Дистракционна остеогенеза" при проф. Дунче, Карлсруе

- 2010 г. - "Имплантологични концепции" при д-р Франческо Ведове

Преминал е и цялостен курс на обучение на Немската асоциация по имплантология DGOI:Curriculum Implantologie и придобит сертификат от New York Colege of Dentistry.

Има десетки участия в научни конгреси и стотици публикации в специлизирани и научно-популярни издания у нас и в чужбина. Сред тях са: "Клинично приложение на трансдентален имплантат при коренова фрактура в ювенилна възраст", "Употреба на лабораторен композит за изработване на шина при пациент с доказана алергия към метали", "Снемаеми протези с вътрекореново задържане и сферични стави, при по- голям брой, неуспоредни корени", "Техники за клинични поправки на конструкции от лабораторни композити", "Интердисциплинарният подход в предпротетичната подготовка" и т.н.

Членува в десетки професионални организации: ССБ (Съюз на стоматолозите в България), БОПОИ ( Българско Общество по Пародонтология и Имплантология), БАЕС( Българска Академия по Естетична Стоматология), БАОИ(Българска Асоциация по Орална Имплантология), (член на управителния съвет) BaSS ( Balkan Stomatological Society), ICOI (International Congress of Oral Implantology ), DGOI ( Deutsche Geselschaft für Orale Implantology.

консултация онлайн

•  Проф. д-р Георги Христов Алерголог

Доц. Георги Христов e завеждащ сектор "Алергология" в "Токуда Болница София". Той е завършил медицина в МУ-София през 1987 годи

•  Д-р Анастасия Миланова Дерматолог