Д-р Димитър Пашкулев

Диетолог, хомеопат, фитотерапевт

Д-р Димитър Пашкулев завършва медицина в Пловдив през 1986 г. Три години по-късно започва работа в София. Провежда обучение по фитотерапия в Окръжна болница при д-р Д. Памуков. От 1991 г. работи няколко години като фитотерапевт към различни здравни центрове.

Участва в разработването на някои от първите вестници по природна медицина: "Лечител", "Вестник- книга", "Дар", "Домашен лекар", "Дикси" и др. Отскоро участва активно и в телевизионни предавания.

В периода 1993-2000 г. придобива квалификация по хомеопатия (работи специално върху майчините настойки и ниските разреждания), Бахова цветотерапия и ароматотерапия.

През 2000-2005 г. активизира проучванията си и в области като междуличностна и трансперсонална психология, психодрама, източни диагностични, профилактични и терапевтични методи. Съставя за пациентите си комплексни и индивидуализирани, изпълними при домашни условия природолечебни програми. Взема участие в обсъждането на законовите разпоредби във връзка с неконвенционалната медицина.

Автор е на десетки разработки за натурални препарати от билки и етерични масла (кремове, течни и твърди готови форми, чайове и др.). Консултира фирми за техни природни продукти, вкл. за начина на тяхното презентиране.

Има публикувани над 20 изцяло собствени книги по диетология, фитотерапия и комплексно природолечение. Участва в подготовката на десетки други български издания като съавтор, редактор или рецензент към издателствата ИК "Кибеа", "Хомо футурус", "АБС", "Изток-Запад", "Световна библиотека", "Рийдър Дайджест" и др. Издава и книги по педагогика и психология, афористика и поезия, участва в интердисциплинарни хуманитарни и екологични проекти.

консултация онлайн

•  Д-р Недка Йотова Специалист по вътрешни болести

Д-р Недка Йотова е специалист по вътрешни болести с допълнителна специализация в областта на ултразвукова диагностика на коремни органи и щитовидна

•  Доц. Майда Тихолова Специалист по инфекциозни болести