Проф. д-р Георги Христов

Алерголог

Доц. Георги Христов e завеждащ сектор "Алергология" в "Токуда Болница София". Той е завършил медицина в МУ-София през 1987 година. Има две специалности - “Вътрешни болести” и „Алергология и клинична имунология”.

През 2005 г. придобива степен магистър по “Обществено здраве и здравен мениджмънт” в МУ-София. В същата година му е призната научна и образователна степен “Доктор”.

От 1988 г. до 1992 г. е младши асистент в катедрата по Алергология, НИВБ на МА, а след 1992 г . - старши асистент в Клиничния Център по Алергология на МУ-София. В периода 1999-2008 г. е главен асистент в Клиничния Център по Алергология на МУ-София, а през 2009 г. вече е доцент в МУ-София, ФОЗ, Катедра по икономика на здравеопазването.

Специализирал е в чужбина. През 1995 г. посещава курс по Клинична алергология и имунология в лабораторията по алергология към Университетската болница в Грьонинген, Холандия

Има научни интереси в областта на бронхиална астма и алергично възпаление, бронхиална астма и връзката й с алергичния ринит и ХОББ, противовъзпалителните свойства на антихистаминовите препарати, епидемиологията на алергичните болести и бронхиалната астма, фармакоикономиката на бронхиалната астма и т.н.

Член е на Национално сдружение за здравна политика и мениджмънт, Българско дружество по Алергология, Европейска Академия по Алергология и Клинична Имунология.

Има над 80 публикации в специализирани наши и международни списания, над 20 участия в национални и международни научни конгреси.

консултация онлайн

•  Проф. Иван Миланов Невролог

Проф. Миланов е роден 1954 г. в Стара Загора. Завършва висшето си медицинско образование във ВМИ, София през 1981 г. Придобита клинична с

•  Доц. Николета Маркова Детски стоматолог