Д-р Валентин Лачев

Специалист по ин витро оплождане

Д-р Валентин Лачев е завършил висшето си образувание в Медицинска академия, София през 1977г. Специлизира акушерство и гинекология като клиничен ординатор в НИАГ "Майчин дом", София.

Печели конкурс за асистент към Института по ендокринология в гр. София, където работи три години като гинеколог-ендокринолог.

През 1989 г. заедно с доц. Щерев и д-р Димитров въвежда методите на ин витро оплождането в България. Тогава се раждат и първите бебета заченати по този начин у нас.

През 1989г. д-р Лачев се премества в "Майчин дом", София. Като главен асистент  работи в клиниката за асистирана репродукция и ръководи основния курс по гинекологична ендокринология и ин витро оплождане.

Д-р Лачев има многобройни специализации в чужбина и участия в конгреси.

През 2006 г. той основава частна лаборатория за ин витро оплождане на базата на известната  акушеро -гинекологична болница "Св. Лазар", София. От 2009 г. ин витро лабораторията работи с Център "Фонд за асистирана репродукция" за платени от държавата ин витро процедури.

консултация онлайн

•  Проф. д-р Георги Христов Алерголог

Доц. Георги Христов e завеждащ сектор "Алергология" в "Токуда Болница София". Той е завършил медицина в МУ-София през 1987 годи

•  Доц. Емилия Илиева Детски стоматолог