Д-р Ангел Енчев

Пластичен хирург

Д-р Ангел Енчев е роден през 1970 год. в гр. Пловдив. През 1996 год. се дипломира с отличие във ВМИ - Пловдив. През 1997 год. заминава за Гърция, където успешно защитава дипломата си по медицина пред Ди.К.А.Т.С.А.

Следдипломната му квалификация и лекарският му стаж протичат в няколко болнични заведения.

От 1998 г. до 2000 г. специализира "Обща хирургия" в болница „Света Варвара”, Атина като чуждестранен стипендиант.

От 21.12.2001 г. до 20.12.2005 г. работи като чуждестранен стипендиант в Отделението по пластична и реконструктивна хирургия към болница „Свети Сава”, Атина.

От 20.05.2004 г. до 19.11.2004 г. участвува в образователната програма на Урологичното отделение на болница „Свети Сава”,Атина.

От 16.05.2005 г. до 15.11.2005 г. преминава шестмесечен курс на специализация по Детска хирургия към болница „Света София”, Атина.

Има и няколко специализации в чужбина. Първата продължава 6 месеца и е в Бразилия - "Прилагане на нови техники в работата с последно поколение силиконови импланти за уголемяване на бюст и повдигане на седалището". Втората е 8 месеца в Мюнхен, Германия - "Специализация по проблемите на хирургичното лечение на наднормено тегло с безкръвни методики (лапароскопия)".

Д-р Енчев е президент на Българската асоциация по метаболитна и бариатрична хирургия /B.A.M.BA.S./. Член е на E.M.A.S. – Дружество за изследване на човешката сексуалност, HELPRAS, M.S.D.S. - Mediterranean Sexual Dysfunction Society, O.T.C. - Obesiti Treatment Corporation, The European UGRS Institute.

Д-р Ангел Енчев заедно с гръцките пластични хирурзи д-р Сотирис Габриел и д-р Стратис Габриел направи на 27 май 2005 г. първата в България операция за намаляване на наднормено тегло с поставяне на гастрален пръстен (gastric band).

Д-р Ангел Енчев е съдружник в МБАЛ „МЕДЛАЙН КЛИНИК”, Пловдив заедно с брат си д-р Невен Енчев и гръцки колеги. Високотехнологичната болница е създадена през 2007 г.

Консултантските кабинети на д-р Ангел Енчев са в София, Пловдив, Варна и Бургас.

консултация онлайн

•  Проф. Кайъхан Енгин Специалист по радиационна онкология

Проф. Кайъхан Енгин е специалист по радиационна онкология. Образованието си получава в престижни университети в САЩ. Специализира в болница

•  Д-р Антоанета Заркова Специалист по Аюрведа