Д-р Емилия Апостолова

Ендокринолог

Д-р Емилия Апостолова е родена на 01.07.1956 г. в гр. Девин. Завършила е медицина в МУ-Пловдив. Първите 12 години е работила в гр. Мадан, където защитава първата си специалност по вътрешни болести. Няколко години по-късно придобива и втора специалност по ендокринология и обмяна на веществата.

През 1998 г. напуска болницата в Смолян и започна работа в частен кабинет по вътрешни болести и ендокринология. Същата година открина първата в гр. Смолян лаборатория за хормонална диагностика.

В момента има собствена ендокринологична практи в гр. Смолян. Освен това е старши ординатор в Ендокринологично отделение на МБАЛ Смолян.

В ендокринологичния си кабинет разполага с ехограф и доплер за периферни съдове. Има специални интереси в областта на хормоналната диагностика и диабетологията.

Д-р Апостолова е едни от най-добрите специалисти по проблема на диабетното стъпало и автономната диабетна невропатия. Разработила е собствана индивидуална програма за обучение на диабетно болните, основно за пациенти с диабет тип II.

Проблемите на обезитологията и липидологията винаги са били приоритет в работата й. От три години работи по собствена програма „Витамед редукция”, която включва Вегатест и Бодимастер като диагностични методи, а също така и изработване на индивидуален хранителен режим на пациенти с наднормено тегло и затлъстяване.

Д-р Апостолова проявява голям интерес и работи с пациенти, които имат проблеми с щитовидната жлеза и хипофизата.

консултация онлайн

•  Проф. Иван Миланов Невролог

Проф. Миланов е роден 1954 г. в Стара Загора. Завършва висшето си медицинско образование във ВМИ, София през 1981 г. Придобита клинична с

•  Доц. Майда Тихолова Специалист по инфекциозни болести