Доц. Иво Петров

Кардиолог

Доц. Петров е завършил медицина през 1992 г. в София. През 1999 г. придобива специалност "Вътрешни болести", а през 2003 г. специалност "Кардиология". Има и тясна специализация по "Инвазивна кардиология". Завършил е и "Здравен мениджмънт" в МУ - София.

Преминал е обучение по "Стрес ЕхоКГ" във Висбаден, Германия, по "Инвазивна кардиология и радиология" в Института по сърдечносъдова хирургия към Фондация "Фавалоро", Буенос Айрес, Аржентина. През периода 1999-2000 г. е стипендиант по Инвазивна кардиология и радиология в същата болница.

Между 1992 и 2006 г. доц. Петров работи в УНСБАЛ "Св. Екатерина", където преминава през позициите доброволен сътрудник, асистент, старши и главен асистент в Клиниката по кардиология. В този период в рамките на 2 години е стипендиант и в Института по кардиология и сърдечносъдова хирургия към Фондация "Фавалоро", Буенос Айрес, Аржентина. През ноември 2006 г. е поканен да оглави Кардиологичното отделение на МБАЛ "Токуда Болница София".

Има множество публикации и участия в професионални семинари, конференции и конгреси у нас и в чужбина. Член е на Европейското кардиологично дружество - с ранг FESC- Fellow of the European society of cardiology, Испанската асоциация по кардиология, Латиноамериканската асоциация на интервенционалните кардиолози, Българското дружество на ангиолозите и съдовите хирурзи, Националното дружество на българските кардиолози и др.

Владее испански, английски и френски език.

консултация онлайн

•  Д-р Анна Дашева-Димитрова Детски кардиолог

Д-р Анна Дашева-Димитрова завършва висшето си медицинско образование в Санкт Петербургска през 1982 г. Тя се дипломира в Педиатричната медицинск

•  Д-р Надежда Мендизова Ендокринолог