Доц. Маруся Лилова

Педиатър-нефролог

Доц. Маруся Лилова е завършила медицина през 1974 година в МУ - София.

В началото на своята кариера работи по разпределение в гр. Земен (Пернишка област). Получава специалност "Педиатрия" през 1982 г. Втората й специалност е "Детска нефрология".

Доц. Лилова има специализации и в чужбина: Германия (Хановер - Висше медицинско училище),  САЩ (Филаделфия - Children`s Hospital), Англия (Лондон - Great Ormondt Street Hospital for Sick Children).

Доц. Лилова има дълъг преподавателски стаж като асистент към катедра "Педиатрия" в Медицински факултет - София. Тя е координатор за България по проблемите на детската нефрология за Югоизточна Европа, член на български и международни научни организации, с над 70 научни публикации в областта на педиатрията и детската нефрология.

Има защитена докторска дисертация на тема: "Усложнения при нефрологичен синдром в детската възраст". Оглавява Клиниката по детски болести от откриването на МБАЛ "Токуда Болница София" от първите дни на лечебното заведение.

консултация онлайн

•  Д-р Анастасия Миланова Дерматолог

Д-р Анастасия Миланова е родена на 04.04.1972 г. в гр. Пловдив. Завършва висше медицинско образование във ВМИ, Пловдив през 1997 г. Има п

•  Доц. Венета Костова Невролог

Доц. Венета Костова-Ангелова е родена в Павликени. След завършване на висшето си образование в Медицинска академия, София работи последователно кат

•  Д-р Валентин Лачев Специалист по ин витро оплождане

Д-р Валентин Лачев е завършил висшето си образувание в Медицинска академия, София през 1977г. Специлизира акушерство и гинекология като клиничен о

Здравен календар април 2014

Бихте ли съхранили стволови клетки?