Доц. Маруся Лилова

Педиатър-нефролог

Доц. Маруся Лилова е завършила медицина през 1974 година в МУ - София.

В началото на своята кариера работи по разпределение в гр. Земен (Пернишка област). Получава специалност "Педиатрия" през 1982 г. Втората й специалност е "Детска нефрология".

Доц. Лилова има специализации и в чужбина: Германия (Хановер - Висше медицинско училище),  САЩ (Филаделфия - Children`s Hospital), Англия (Лондон - Great Ormondt Street Hospital for Sick Children).

Доц. Лилова има дълъг преподавателски стаж като асистент към катедра "Педиатрия" в Медицински факултет - София. Тя е координатор за България по проблемите на детската нефрология за Югоизточна Европа, член на български и международни научни организации, с над 70 научни публикации в областта на педиатрията и детската нефрология.

Има защитена докторска дисертация на тема: "Усложнения при нефрологичен синдром в детската възраст". Оглавява Клиниката по детски болести от откриването на МБАЛ "Токуда Болница София" от първите дни на лечебното заведение.

консултация онлайн

•  Д-р Наталия Стоева Пулмолог

Д-р Наталия Стоева е завършила медицина през 1982 г. в Медицинска академия, София. Има две специалности - по вътрешни болести и по пулмология. След

•  Д-р Антоанета Заркова Специалист по Аюрведа

Д-р Антоанета Заркова е завършила Медицинския университет в София и има защитена специалност по вътрешни болести. От 1991 г. работи в Нацио

•  Д-р Силвия Паскалева Физиотерапевт

Д-р Силвия Паскалева завършва Медицинска академия в гр.София през 1990 г. Специализира “Физикална терапия и рехабилитация” през 2001 г.

Здравен календар ноември 2014