Доц. Маруся Лилова

Педиатър-нефролог

Доц. Маруся Лилова е завършила медицина през 1974 година в МУ - София.

В началото на своята кариера работи по разпределение в гр. Земен (Пернишка област). Получава специалност "Педиатрия" през 1982 г. Втората й специалност е "Детска нефрология".

Доц. Лилова има специализации и в чужбина: Германия (Хановер - Висше медицинско училище),  САЩ (Филаделфия - Children`s Hospital), Англия (Лондон - Great Ormondt Street Hospital for Sick Children).

Доц. Лилова има дълъг преподавателски стаж като асистент към катедра "Педиатрия" в Медицински факултет - София. Тя е координатор за България по проблемите на детската нефрология за Югоизточна Европа, член на български и международни научни организации, с над 70 научни публикации в областта на педиатрията и детската нефрология.

Има защитена докторска дисертация на тема: "Усложнения при нефрологичен синдром в детската възраст". Оглавява Клиниката по детски болести от откриването на МБАЛ "Токуда Болница София" от първите дни на лечебното заведение.

консултация онлайн

•  Д-р Евелина Перчинска Стоматолог, ортодонт

Д-р Евелина Перчинска е завършила Дентална медицина през 1998 г. в МУ-София. Специалност "Ортодонтия" й е присъдена през 2004 г

•  Д-р Антоанета Заркова Специалист по Аюрведа