Доц. Маруся Лилова

Педиатър-нефролог

Доц. Маруся Лилова е завършила медицина през 1974 година в МУ - София.

В началото на своята кариера работи по разпределение в гр. Земен (Пернишка област). Получава специалност "Педиатрия" през 1982 г. Втората й специалност е "Детска нефрология".

Доц. Лилова има специализации и в чужбина: Германия (Хановер - Висше медицинско училище),  САЩ (Филаделфия - Children`s Hospital), Англия (Лондон - Great Ormondt Street Hospital for Sick Children).

Доц. Лилова има дълъг преподавателски стаж като асистент към катедра "Педиатрия" в Медицински факултет - София. Тя е координатор за България по проблемите на детската нефрология за Югоизточна Европа, член на български и международни научни организации, с над 70 научни публикации в областта на педиатрията и детската нефрология.

Има защитена докторска дисертация на тема: "Усложнения при нефрологичен синдром в детската възраст". Оглавява Клиниката по детски болести от откриването на МБАЛ "Токуда Болница София" от първите дни на лечебното заведение.

консултация онлайн

•  Д-р Десислава Георджева Стоматолог

Д-р Десислава Георджева завършва висшето си образование по стоматология през 1989 г. във Факултета по дентална медицина в гр.Пловдив. До 2006 г. е

•  Д-р Ася Консулова Онколог

Д-р Ася Консулова има висше медицинско образование. Тя завършва Медицински университет „Параскев Стоянов“, Варна. От 2002 г. д

•  Проф. Тодор Захариев Съдов хирург

Проф. Захариев е роден през 1947 г. в София. Завършил е медицина с отличие през 1971 г. в Пловдив, след което започва работа като стажант-асистент

Здравен календар април 2014

Бихте ли съхранили стволови клетки?