Доц. Маруся Лилова

Педиатър-нефролог

Доц. Маруся Лилова е завършила медицина през 1974 година в МУ - София.

В началото на своята кариера работи по разпределение в гр. Земен (Пернишка област). Получава специалност "Педиатрия" през 1982 г. Втората й специалност е "Детска нефрология".

Доц. Лилова има специализации и в чужбина: Германия (Хановер - Висше медицинско училище),  САЩ (Филаделфия - Children`s Hospital), Англия (Лондон - Great Ormondt Street Hospital for Sick Children).

Доц. Лилова има дълъг преподавателски стаж като асистент към катедра "Педиатрия" в Медицински факултет - София. Тя е координатор за България по проблемите на детската нефрология за Югоизточна Европа, член на български и международни научни организации, с над 70 научни публикации в областта на педиатрията и детската нефрология.

Има защитена докторска дисертация на тема: "Усложнения при нефрологичен синдром в детската възраст". Оглавява Клиниката по детски болести от откриването на МБАЛ "Токуда Болница София" от първите дни на лечебното заведение.

консултация онлайн

•  Д-р Ангел Енчев Пластичен хирург

Д-р Ангел Енчев е роден през 1970 год. в гр. Пловдив. През 1996 год. се дипломира с отличие във ВМИ - Пловдив. През 1997 год. заминава за Гърция, к

•  Д-р Силвия Паскалева Физиотерапевт

Д-р Силвия Паскалева завършва Медицинска академия в гр.София през 1990 г. Специализира “Физикална терапия и рехабилитация” през 2001 г.

•  Д-р Димитър Георгиев Ортопед-травматолог

Д-р Димитър Георгиев е завършил Медицински университет, Пловдив. Започнал кариерата си като общопрактикуващ лекар. От 2002 до 2007 г. специ

Здравен календар юли 2014