Проф. Тодор Захариев

Съдов хирург

Проф. Захариев е роден през 1947 г. в София. Завършил е медицина с отличие през 1971 г. в Пловдив, след което започва работа като стажант-асистент в Клиника по пропедевтика на хирургичните заболявания към медицинския институт. През 1977 г. защитава дисертация в Националния център по хирургия, Москва. Има признати специалности по обща и съдова хирургия.

През 1977 г. започва работа като асистент в Клиниката по съдова хирургия на НЦССЗ. От 1986 г. работи в Клиниката по съдова хирургия на Университетска болница "Св. Екатерина" като старши, а след това и като главен асистент. От 1991 г. е доцент. Назначен е и за ръководител на Клиниката по съдова хирургия и ангиология при Университетска болница "Св. Екатерина". През 2000 г. защитава дакторска дисертация на тема "Хирергично лечение на мултифокалната атеросклироза" и е избран за професор.

Специализирал е в Лондон, Англия, в Шарлът, Северна Каролина, САЩ, в Кълъмбия, Южна Каролина, САЩ, и в Бетезда, Мериленд, САЩ. Национален консултант е по съдова хирургия към Министерството на здравеопазването. Освен това е председател на Българското дружество по ангиология и съдова хирургия и на Държавната изпитна комисия по специалността съдова хирургия. Избран е за член на редакционите колегии на "Кърънт Сърджъри" (САЩ), "Хирургия" (България), "Ангиология и съдова хирургия" (България), "Съдово-мозъчни заболявания" (България) и "Българска хирургия" (България).

Има над 200 научни публикации и съобщения в наши и чужди научни списания.

Проф. Захариев преглежда както в Клиниката по съдова хирургия в Националната кардиологична болница, така и в Медицински център Bodimed във вторник и четвъртък след 16 ч.

ВНИМАНИЕ: Проф. Захариев отговаря само на въпроси свързани със заболявания на кръвоносните съдове (артериални и венозни) водещи до тежки нарушения на кръвоснабдяването на горните и долни крайници, както и на вътрешни органи и системи водещи до заболявания като исхемичен  мозъчен инсулт (при поражения на сънните артерии,  вазоренална хипертония), поражения на бъбречните артерии , а така също  и при заболяванията на вените (разширени вени и хронична венозна недостатъчност водещи до варикозни рани).

консултация онлайн

•  Д-р Надежда Мендизова Ендокринолог

Д-р Надежда Мендизова е родена 30 април 1969 г. в София. От 1984 г. до 1988 г. е учила в 30 ЕСПУ” Знаме на мира” с профил

•  Доц. Коста Костов Пулмолог