Даряват апаратура на пловдивската болница "Св. Георги"

12.10.2011

Един апарат инфузомат и две помпи от типа „перфузор“ – за венозни вливания на разтвори и медикаменти ще бъдат дарени утре (13 октомври) на Клиниката по детски и генетични заболявания на УМБАЛ „Свети Георги“. Това обявиха от лечебното заведение.

Медицинската апаратура е закупена със средства от акцията „Жълти стотинки - деца помагат на деца” на Сдружение „Клуб Милосърдие, съпричасност, напредък”. Инициативата се провежда за четвърта поредна година в страната и целта й е да научи малките деца на съпричастност с проблемите на техните връстници, обясниха от сдружението.

Общо 5 307,41 лв. бяха събрани в Деня на детето от ученици и фирми дарители в няколко града – Пловдив, София, Варна, Добрич, Бургас, Асеновград и Перущица. 31 училища, 2 детски градини и множество магазини и аптеки се превърнаха в пунктове за набиране на средства, обясни инж. Валя Минчева, координатор на акцията за Пловдив. Тя припомни, че част от средствата бяха дарени по време на благотворителен детски концерт на 1 юни в центъра на Пловдив.

Събирането на жълти монети ще продължи до 6 декември. Тогава стотинките ще се приемат в специални пунктове в големите търговски центрове на изброените градове. Медицинската апаратура, която ще получи утре Клиниката по детски и генетични заболявания е на стойност 4 767,01 лв. Разликата от 540,41 лв. ще бъде прибавена към средствата, които тепърва ще се събират, като очакванията са с бъдещото дарение да се закупи още един инфузомат – апарат за венозни вливания на разтвори и медикаменти.

Високоспециализираната техника се използва за прилагане на животоспасяващи лекарства и позволява да се следи приложението на няколко медикамента едновременно. Благодарение на подобни съвременни медицински апарати, децата и младежите, които денонощно постъпват в Клиниката по детски и генетични заболявания ще могат да се възползват от изключително прецизната и лесна за мониториране и контрол апаратура, обясниха от Университетска болница „Свети Георги”.

Етикети:

Отново агресия! Нападнаха спешен медик в Добрич

14.08.2017

За поредно нападение над спешен лекар съобщават от МВР. Този път става въпрос за медик, който е бил нападнат в Спешния център в Добрич, информира

Топ 10 на най-болезнените състояния в медицината

14.08.2017

Има един въпрос, от който много пациенти се вълнуват, но на който малцина лекари се осмеляват да отговорят. Става дума за силата на болката. Кое съ

Тест за чревни бактерии определя вида на диетата

14.08.2017

Едно ново изследване обяснява, защо един и същ хранителен режим се отразява различно на отделните индивиди. Екипът от учени твърди, че много скор

Здравен календар февруари 2018