Подвигнаха 6 обвинения срещу бившия шеф на фонда за лечеие на деца

01.08.2017

Шест обвинения е повдигнала прокуратурата на бившия директор на Фонда за лечение на деца Павел Александров, който бе отстранен от поста след показен арест на 20 април 2016 г. От държавното обвинение информират, че без да е лекар и без решение на Обществения съвет към фонда Александров е взимал еднолични решения за изпращане на деца за лечение в чужди болници по неясни критерии и без да е посочена спешна необходимост.

Със средства на фонда е било финансирано и двегодишно обучение по английски и немски език на служители на фонда, при положение, че в длъжностната им характеристика е записано изискването за владеене на съответния чужд език. Оказва се също така, че бившият директор неправомерно е сключвал и договори на фонда с фирма за съдействие при лечението на деца в чужбина. Според доказателства по делото, през септември 2014 г. Павел Александров лично е мотивирал трима свои колеги да се подписват за неправомерно изразходване на средства от бюджета на фонда.

От прокуратурата дават за пример командироване на лекари като придружители на деца за лечение в чужбина. Според нормативната уредба обаче придружител в подобни случаи може да бъде само едно лице, като на практика това е някой от родителите на болното дете.

Отново агресия! Нападнаха спешен медик в Добрич

14.08.2017

За поредно нападение над спешен лекар съобщават от МВР. Този път става въпрос за медик, който е бил нападнат в Спешния център в Добрич, информира

Топ 10 на най-болезнените състояния в медицината