Болниците пестят пари от шефски заплати

01.08.2017

Намалени се бордовете на 60 болници, на които министерството е принципал. Това заяви заместник-здравният министър д-р Мирослав Ненков, като обясни, че заплатата на членовете на бордовете, без представителите на МЗ, които не получават възнаграждение за тази си дейнсост, е средно 2000 лв. С намаляването им, ще бъдат спестени  120 000 лв. на месец.

В коментар за финансовото състояние за лечебните заведение у нас, д-р Ненков посочи, че има и болнични директори, които са „уникални“ и се справят успешно с ръководеното на поверените им болници. Като такива той определи директора на УМБАЛ „Св. Иван Рилски“, като припомни, че столичната болница е помогнала със заем на болницата в Ловеч, без това да „я разклати финансово“. Похвала не спести и за ръководството на УМАЛ „Св. Екатерина“.

За новия управител на НЗОК проф. Камен Плочев заместник-здравният министър заяви, че неговото огромно предимство е, че той е извън административната система и е чист човек. Той ще получи пълната подкрепа на ръководния екип на министерство на здравеопазването, категоричен бе д-р Ненков.

Отново агресия! Нападнаха спешен медик в Добрич

14.08.2017

За поредно нападение над спешен лекар съобщават от МВР. Този път става въпрос за медик, който е бил нападнат в Спешния център в Добрич, информира

Топ 10 на най-болезнените състояния в медицината