Увеличават се случаите на посттравматични усложнения

28.07.2017

Увеличават се случаите на посттравматични усложнения след счупване на крайник или друг вид травма. За това алармират пироговските ортопеди травматолози. Ето защо през целия месец август проф. Асен Балтов, проф. Диян Енчев и доц. Михаил Рашков и техните екипи от университетската болница ще провеждат профилактични прегледи. По време на Кампанията „Второ мнение за посттравматични усложнения след травма” за прегледите и консултациите към специалистите могат да се обръщат хора, чиито проблеми не отшумяват, въпреки проведено оперативно или неоперативно лечение.

За целта е необходимо да се запишат предварително на тел. 02/9154 457, всеки делничен ден от 9 до 12 часа. Кампанията „Второ менение за посттравматични усложнения след травма” стартира на 1 август и продължава до края на месеца. Прегледите и консултациите ще се провеждат всеки вторник, сряда и четвъртък между 10 и 15 часа в Рапортната зала на травматологичния комплекс, която се намира на втория етаж на централната срада на университетската болница „Пирогов” (над Спешното отделение). Пациентите трабва да носят талон за травматолог, издаден от личния лекар или талон за рентгенови и лабораторни изследвания, които ще се назначат, ако е необходимо.

Отново агресия! Нападнаха спешен медик в Добрич

14.08.2017

За поредно нападение над спешен лекар съобщават от МВР. Този път става въпрос за медик, който е бил нападнат в Спешния център в Добрич, информира

Топ 10 на най-болезнените състояния в медицината