Лекари от "Пирогов" спасиха дете чрез рядка операция

16.06.2017

Екипът на д-р Константин Димов от „Пирогов” спаси момченце на година и девет месеца чрез спешна рядка операция. За това съобщиха от лечебното заведение тази сутрин.

Лицево-челюстният хирург отстрани вордена малформация, която обхваща областта на цялата шия при детето. Поради сериозния риск от притискане на хранопровода и трахеята, в сложната интервенция се включи и екипът на доц. Христо Шивачев, координатор на Специализирания комплекс по детски заболявания и шеф на Клиниката по детска хирургия в университетската спешна болница.

По време на операцията лекарите отстраниха изцяло формацията. Интервенцията премина успешно и до дни детето ще бъде изписано от „Пирогов”, за да продължи да се възстановява в домашни условия.

Подобна патология в областта на лицето и шията се среща при около 10% от децата у нас. Д-р Димов обяснява, че има пациенти, при които не се налага оперативен подход, а редовно наблюдение от специалист.

Доц. Елисавета Стефанова колекционира детски усмивки

23.08.2017

Първото нещо, което децата и възрастните забелязват при среща си с доц. Елисавета Стефанова, е плюшената играчка на слушалките, висящи на врата й.

"Мушиците" в очите мъчат предимно пенсионерите

14.08.2017

Случвало ли ви се е да имате летящи „мушици“ в окото? Хората виждат тези мътнини (от английското eye floaters) най-вече при силна светл

Отново агресия! Нападнаха спешен медик в Добрич