Лекари от "Пирогов" спасиха дете чрез рядка операция

16.06.2017

Екипът на д-р Константин Димов от „Пирогов” спаси момченце на година и девет месеца чрез спешна рядка операция. За това съобщиха от лечебното заведение тази сутрин.

Лицево-челюстният хирург отстрани вордена малформация, която обхваща областта на цялата шия при детето. Поради сериозния риск от притискане на хранопровода и трахеята, в сложната интервенция се включи и екипът на доц. Христо Шивачев, координатор на Специализирания комплекс по детски заболявания и шеф на Клиниката по детска хирургия в университетската спешна болница.

По време на операцията лекарите отстраниха изцяло формацията. Интервенцията премина успешно и до дни детето ще бъде изписано от „Пирогов”, за да продължи да се възстановява в домашни условия.

Подобна патология в областта на лицето и шията се среща при около 10% от децата у нас. Д-р Димов обяснява, че има пациенти, при които не се налага оперативен подход, а редовно наблюдение от специалист.

Отново агресия! Нападнаха спешен медик в Добрич

14.08.2017

За поредно нападение над спешен лекар съобщават от МВР. Този път става въпрос за медик, който е бил нападнат в Спешния център в Добрич, информира

Топ 10 на най-болезнените състояния в медицината