I-ви Национален конгрес по спешна медицина от 22 до 24 ноември

14.10.2013

От 22 до 24 ноемрви ще се проведе I-вия Национален конгрес по спешна мецидина "Критични състояния в доболничната и болничната Спешна медицина".  Събитието ще се състои в хотел "Хилтън”, а темите, по които ще бъдат изнесени доклади са:

1. Общомедицински, социални, деонтологични и икономически аспекти на Спешната медицина.

2. Доболнична Спешна медицина – организация, логистика, диагностика, транспорт.

3. Спешни и критични състояния във висцералната и торакалната хирургия.

4. Спешни и критични състояния в съдовата хирургия, урологията, гинекологията.

5. Спешни и критични състояния в ортопедията и травматологията.

6. Спешни и критични състояния в областта на детската хирургия и детската травматология.

7. Травма – доболнично и болнично поведение, алгоритми на поведение.

8. Термична травма.

9. Токсикология.

10. Спешна образна диагностика.

11. Кардиопулмонална и церебрална ресусцитация.

12. Спешни и критични състояния в кардиологията и кардиохирургията.

13. Спешни и критични състояния в пулмологията и алергологията.

14. Спешна и интервенционална гастроентерология.

15. Спешни и критични състояния в неврологията, неврохирургията, оториноларингологията и офталмологията.

16. Сестрински грижи и роля на професионалистите по здравни грижи в областта на Спешната медицина.

Етикети:

Проф. Ивайло Търнев влиза в надпревара за медицинските "Оскари"

26.09.2016

Неврологът проф. Ивайло Търнев, началник на Клиниката по нервни болести към УМБАЛ „Александровска”, получи достойна номинация от ме

Очакват се силни магнитни бури. Да внимават хората с мигрена и хипертония

25.09.2016

Причината за множеството неразположения, които ще започнат да ни мъчат още в началото на идната седмица са силните магнитни бури, които ще ни връх

Пипнаха лекар да блудства с пациентка в упойка

25.09.2016

Скандални кадри от камера в операционна, на които се вижда, как лекар блудства с пациентка в упойка, разбуниха духовете в САЩ. Там отново тече диск

Здравен календар септември 2016