В болница "Вита" се роди 3000-то бебе

11.06.2013

В болница "Вита", от създаването на Родилното отделение на болница „Вита” през 2005 г. до момента, са проплакали общо 3000 бебета. Името на 3000-то бебе е Виктор Каменов Дамянов. Той се роди на 10.06.2013 г., в 12:30 ч., тежи 3500 гр. и е 52 см.

Екипът, помогнал за раждането, е начело с д-р Боян Духовников, заедно със завеждащия АГ отделението в болницата д-р Анна Чорбова. Екипът на „Вита” и семейството на малкия Виктор отпразнуваха събитието с много подаръци, настроение и усмивки. За бебето са предвидени специален плакет и паметна грамота от болница „Вита”.

Ръководството на болницата изрази своята признателност към целия състав на Родилното и Неонатологично отделения за демонстрираните през годините професионализъм и грижа за пациентите. Като едно от основните звена на МБАЛ „Вита”, от създаването си до днес през годините Родилното отделение се радва на все по-голям интерес сред бъдещите майки.

Всеки месец във „Вита” се провежда Ден на отворените врати, чиято цел е да запознае бъдещите майки с условията около подготовката и раждането на тяхното дете. Освен Деня на отворените врати, „Вита” организира още Училище за бъдещи родители.

За болница „Вита”:

Създадена преди 21 г., „Вита” е първото частно медицинско заведение в гр. София. Във „Вита” работят доказани специалисти от над 20 области на съвременната медицина. МБАЛ „Вита” разполага с Отделение по акушерство и гинекология, Отделение по неонатология, Ин Витро Център, Отделение по хирургия, Херния Център, Отделение по ортопедия и травматология, Отделение по урология и андрология, Простата Център, Отделение по пластична и естетична хирургия, Отделение по анестезиология и реанимация и Център за лечение на съдови заболявания.

Учени разработват тест за урина, който да открива HPV

22.09.2014

Учени разработват тест за урина, който да открива наличието на HPV. За това съобщава американскот осписание "Тайм". Човешкият пап

Кардиолози от "Пирогов" с безплатни консултации в Деня на сърцето