В болница "Вита" се роди 3000-то бебе

11.06.2013

В болница "Вита", от създаването на Родилното отделение на болница „Вита” през 2005 г. до момента, са проплакали общо 3000 бебета. Името на 3000-то бебе е Виктор Каменов Дамянов. Той се роди на 10.06.2013 г., в 12:30 ч., тежи 3500 гр. и е 52 см.

Екипът, помогнал за раждането, е начело с д-р Боян Духовников, заедно със завеждащия АГ отделението в болницата д-р Анна Чорбова. Екипът на „Вита” и семейството на малкия Виктор отпразнуваха събитието с много подаръци, настроение и усмивки. За бебето са предвидени специален плакет и паметна грамота от болница „Вита”.

Ръководството на болницата изрази своята признателност към целия състав на Родилното и Неонатологично отделения за демонстрираните през годините професионализъм и грижа за пациентите. Като едно от основните звена на МБАЛ „Вита”, от създаването си до днес през годините Родилното отделение се радва на все по-голям интерес сред бъдещите майки.

Всеки месец във „Вита” се провежда Ден на отворените врати, чиято цел е да запознае бъдещите майки с условията около подготовката и раждането на тяхното дете. Освен Деня на отворените врати, „Вита” организира още Училище за бъдещи родители.

За болница „Вита”:

Създадена преди 21 г., „Вита” е първото частно медицинско заведение в гр. София. Във „Вита” работят доказани специалисти от над 20 области на съвременната медицина. МБАЛ „Вита” разполага с Отделение по акушерство и гинекология, Отделение по неонатология, Ин Витро Център, Отделение по хирургия, Херния Център, Отделение по ортопедия и травматология, Отделение по урология и андрология, Простата Център, Отделение по пластична и естетична хирургия, Отделение по анестезиология и реанимация и Център за лечение на съдови заболявания.

16 януари е най-потискащият ден от годината

16.01.2017

Хората гледат на месец януари по два начина. За оптимистите той е ново начало, а за всички останали е изпълнен с неприятности. А 16 януари се оказ

Японският биолог Йошинори Осуми: Тялото може да се самолекува

12.01.2017

Учените смайват с последното си откритие. Във всеки човек е заложен механизъм на самопречистване, самолечение и забавяне на остаряването. На практи

Защо ни боли гърба?

12.01.2017

Според статистиката 90% от хората са имали болки в гърба поне веднъж в живота си. За щастие в голяма част от случаите тя отшумява от само себе си.

Здравен календар януари 2017

3031    1