Пловдив с най-модерният в страната лазер за дерматологични проблеми

21.03.2011

Първият в страната високотехнологичен лазерен апарат за дерматологична терапия Lumenis M22 вече работи в най-новия пловдивския медицински център „Дермавижън”. Това съобщи управителят на лечебното заведение доц. д-р Лилия Зисова. Тя подчерта, че едно от най-важните преимущества на свръхмодерния апарат, произведен в САЩ, е възможността за непосредствено завръщане към ежедневната активност и към нормалния ритъм на живот веднага след процедурите.

Lumenis M22 е от най-високия клас лазери в световната дерматологична практика за трайно обезкосмяване, фотодинамично подмладяване, както и премахване на фини бръчки, разширени пори, дифузна червенина и розацеа. Апаратът се прилага при лекуване на акне, премахване на пигментни петна, съдови аномалии – разширени капиляри, разширени вени до 3-4 мм, хемангиоми, пресни (червени) стрии. Lumenis M22 предлага две лазерни технологии: IPL интензивна пулсираща светлина със спектър 515-1200 nm. и Nd: Yag лазер със спектър 1064 nm.

"Апаратът притежава широки терапевтични възможности, като прави процедурите приложими в амбулаторни условия и намалява времето за възстановяване", обясни доц. Зисова. Иновативните медицински лазерни системи многократно увеличават възможностите за лечение на разширените капиляри по тялото и долните крайници. "Правилният подбор и комбинирането на повече от една техники, както и спазването на необходимите грижи и режим в седмиците след процедурата са фактори, които гарантират постигане на очакваните естетични резултати при пациентите", обяснява още доц. Лилия Зисова. Като доказан специалист в своята област тя извършва дерматологични прегледи, диагностика и лечение на гъбични заболявания на кожата, космите и ноктите, както и дерматоскопска диагностика и проследяване на пигментни лезии.

Заради спецификата на голяма част от кожните проблеми, Медицински център „Дермавижън” има обособен дерматохирургичен сектор, ръководен от гръдния хирург д-р Константин Зисов. Там се отстраняват образувания на кожата и се дават хирургични консултации по обща и гръдна хирургия.

В МЦ „Дермавижън” се прилагат и радиочестотни процедури за лице и тяло – радиочестотен лифтинг, третиране на локализирани мастни натрупвания, стягане, премахване на целулит и др. За разрешаване на естетични проблеми в центъра се поставят ботокс и различни видове филъри, извършват се мезотерапия, химичен пилинг, лазерен пилинг.

Стартирането си „Дермавижън” ще отбележи и с промоции и подаръци за своите пациенти. Медицинският център бе открит с тържествен водосвет от Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай.

527 лекари напуснали страната през 2014 г.

27.02.2015

527 лекари напуснали страната през 2014 г. Това показват данните на Български лекарски съюз, който издава сертификатите за работа в чужбин

Проф. Миланов остава шеф на "Пирогов", Москов не прие оставката

26.02.2015