Бит, ранен с нож, натровено дете и шестима катастрофирали в "Пирогов"

05.02.2011

Бит, ранен с нож, натровено от пушак дете и шестима ранени в катастрофа са приети в УМБАЛСМ „Пирогов”. За това съобщават от пресцентъра на лечебното заведение.

В Клиниката по неврохирургия е приет С.Б. на 61 години. Мъжът е с мозъчно сътресение, контузии по главата и лицето. Той е пострадал при побой в жк „Люлин” 5. В същата клиника на лечение е настанен и К.К. на 39 години. Той е с мозъчно сътресение, рани от нож по главата и лявото бедро. Бил е нападнат на бул. „Мария Луиза”.

Момиченце, отровено с пушечни газове, е прието в Клиниката по токсикология. Момиченцето на година и един месец, с инициали Н.Ц., е прието по спешност след като се е надишало с отровни газове при пожар в дома му, в жк „Красна поляна” в София. Няма опасност за живота му, уточняват от лечебното заведение.

Шестима ранени в катастрофи са преминали за последното денонощие през Спешното консултативно отделение на „Пирогов”. Трима от тях са оставени на лечение. Жена с инициали Р.Н. на 54 г. е с фрактура на таза и сътресение на мозъка. Тя е пострадала като пешеходка около 22 часа на бул. „Тодор Каблешков”.

При тежка катастрофа, час след полунощ в град Нови Искър са ранени водачът И.Н. на 22 г. и спътникът му А.А. на 22 . И.Н. е с контузия на гръдния кош и счупване на таза. А.А. е с мозъчно сътресение, фрактури на дясната предмишница и лявата ключица, уточняват още от лечебното заведение.

СЕМ: Няма нарушение около клипа с побоя на бебето в "Софиямед"

05.05.2015

Няма преки нарушения на Закона за радио и телевизия при отразяването на казуса с битото в болница "Софиямед" бебе Никол от акушеркат

Д-р И.Колчаков: "Софиямед" работи по световни стандарти