Бит, ранен с нож, натровено дете и шестима катастрофирали в "Пирогов"

05.02.2011

Бит, ранен с нож, натровено от пушак дете и шестима ранени в катастрофа са приети в УМБАЛСМ „Пирогов”. За това съобщават от пресцентъра на лечебното заведение.

В Клиниката по неврохирургия е приет С.Б. на 61 години. Мъжът е с мозъчно сътресение, контузии по главата и лицето. Той е пострадал при побой в жк „Люлин” 5. В същата клиника на лечение е настанен и К.К. на 39 години. Той е с мозъчно сътресение, рани от нож по главата и лявото бедро. Бил е нападнат на бул. „Мария Луиза”.

Момиченце, отровено с пушечни газове, е прието в Клиниката по токсикология. Момиченцето на година и един месец, с инициали Н.Ц., е прието по спешност след като се е надишало с отровни газове при пожар в дома му, в жк „Красна поляна” в София. Няма опасност за живота му, уточняват от лечебното заведение.

Шестима ранени в катастрофи са преминали за последното денонощие през Спешното консултативно отделение на „Пирогов”. Трима от тях са оставени на лечение. Жена с инициали Р.Н. на 54 г. е с фрактура на таза и сътресение на мозъка. Тя е пострадала като пешеходка около 22 часа на бул. „Тодор Каблешков”.

При тежка катастрофа, час след полунощ в град Нови Искър са ранени водачът И.Н. на 22 г. и спътникът му А.А. на 22 . И.Н. е с контузия на гръдния кош и счупване на таза. А.А. е с мозъчно сътресение, фрактури на дясната предмишница и лявата ключица, уточняват още от лечебното заведение.

Нов тест открива ебола за 30 мин.

02.09.2014

Нов тест открива вируса Ебола за 30 мин. Технологията, която ще позволи диагностиката на инфекцията дори и в страните, в които липсва съврем

15 таксиджии ще помагат на "Спешна помощ" в София

01.09.2014