Отстраняват късогледство и далекогледство с лазер в "Токуда"

30.11.2010

Лазерно премахване на диоптър извършват вече в отделението по Офталмология на МБАЛ „Токуда Болница София”. Технологията LASIK, с която работят очните лекари в японската болница, позволява да се направи корекция и на двете очи. Тя е приложима при късогледство, далекогледство и астигмагизъм. Възстановяването след операцията е много бързо, а процедурата е практически безболезнена.

"При лазерната корекция радикално се решава проблемът с нарушеното зрение и след операцията пациентът вижда като човек с нормално зрение. Очилата стават излишни, също и контактните лещи", твърди Веселин Даскалов, началник на отделението по Офталмология в Токуда. По думите му лъчът на ексимерния лазер изключително точно и щадящо въздейства на роговицата и така променя профила й, че на практика стана възможно да се коригират всички видове и степени на рефракцията.

Лазерната технология „изпарява" роговичните слоеве - в централната зона за корекция на късогледството, в периферната зона – за отстраняване на далекогледство. Дозираното въздействие на лазера в различните меридиани на роговицата коригира астигматизма. За планиране на такава операция в МБАЛ "Токуда Болница София" е необходимо насрочване на консултация със специалист на телефони: 02/403 4911 и 02/403 4126.

След прегледа офталмологът ще прецени дали е необходима и възможна тази интервенция. "Изборът на процедура зависи от няколко фактора, като възраст, степен на рефрактивен дефект и начин на живот", обяснява д-р Даскалов. В момента услугата се извършва с 20% намаление.

Две успешни бъбречни трансплантации в Александровска болница

22.11.2014

Двете бъбречни трансплантации, направени късно вечерта в петък в УМБАЛ "Александровска", са успешни. Това съобщават от лечебното заведени

Лекари извадиха червей с дължина 1 см от мозъка на мъж