Отстраняват късогледство и далекогледство с лазер в "Токуда"

30.11.2010

Лазерно премахване на диоптър извършват вече в отделението по Офталмология на МБАЛ „Токуда Болница София”. Технологията LASIK, с която работят очните лекари в японската болница, позволява да се направи корекция и на двете очи. Тя е приложима при късогледство, далекогледство и астигмагизъм. Възстановяването след операцията е много бързо, а процедурата е практически безболезнена.

"При лазерната корекция радикално се решава проблемът с нарушеното зрение и след операцията пациентът вижда като човек с нормално зрение. Очилата стават излишни, също и контактните лещи", твърди Веселин Даскалов, началник на отделението по Офталмология в Токуда. По думите му лъчът на ексимерния лазер изключително точно и щадящо въздейства на роговицата и така променя профила й, че на практика стана възможно да се коригират всички видове и степени на рефракцията.

Лазерната технология „изпарява" роговичните слоеве - в централната зона за корекция на късогледството, в периферната зона – за отстраняване на далекогледство. Дозираното въздействие на лазера в различните меридиани на роговицата коригира астигматизма. За планиране на такава операция в МБАЛ "Токуда Болница София" е необходимо насрочване на консултация със специалист на телефони: 02/403 4911 и 02/403 4126.

След прегледа офталмологът ще прецени дали е необходима и възможна тази интервенция. "Изборът на процедура зависи от няколко фактора, като възраст, степен на рефрактивен дефект и начин на живот", обяснява д-р Даскалов. В момента услугата се извършва с 20% намаление.

Мъжете могат да живеят 20 години повече, ако се кастрират

22.01.2015

Мъжете могат да живеят 20 години повече, ако се кастрират. Това показва ново американско проучване. Приема се, че жените живеят сред

Безплатни консултации на двойки с репрудоктивни проблеми във "Вита"